Može uspešno štartal

1. 3. 2008
Deli

Odprtega italijanskega prvenstva v motokrosu se je udeležil kot edini Slovenec.

Italijansko odprto prvenstvo v motokrosu slovi kot ena težjih preizkušenj. Že letošnja prva izmed šestih v Montevarchi-ju je nakazala trd boj v vrhu. V najzahtevnejšem razredu MX1 je v letošnjo sezono uspešno štartal edini slovenski predstavnik, Jaka Može. Prvo dirko je zaključil na odličnem 11. mestu. Zmagal je Coppins pred Philippaertsom in Cairolijem.

Na drugi dirki, v Castigllione Del Lagu je Jaka Može s svojim Suzukijem ujel 12. mesto v prvi vožnji ter 14. mesto v drugi vožnji. V drugi vožnji (dirka traja 30 minut in dva kroga) je štartal s šestega mesta, a v zapletu s Chiodijem padel in izgubil precej dragocenega časa. Seštevek obeh uvrstitev ga je znova uvstil na enajsto mesto. Zmagal je Philliparts pred Salvinijem in De Reuverjem, gledalci in motokrosisti pa so uživali v lepi dirki in vročem dnevu.